Wyciągi


Dla początkujących i dla dzieci "U Żura"

Stacja narciarska idealna dla rodzin z dziećmi. Szerokie, łagodne stoki są przyjazdne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na śniegu. Trasy są zawsze starannie przygotowane i oznaczone. Specjalnie dla najmłodszych wydzielony stok, urozmaicony zabawkami i figurkami zwierząt. 

Parametry wyciągu: duży - długość 350m, przewyższenie 50m; mały - długość 100m, przewyższenie 7m.

 

U ŻuraStacjanarciarskaUZura002

 

******************************************************************

 

Wyciąg narciarski "Beskid"  tylko 1,5 km od Sarenki

 

Do dyspozycji, otwarta w 2008 roku, czteroosobowa kolej krzesełkowa (długość 714 m), wyciąg orczykowy (długość 380 m) mały wyciąg do nauki jazdy oraz przedszkole zimowe dla dzieci.
Stok jest ratrakowany, sztucznie naśnieżany, oświetlony i nagłośniony. Na miejscu działa Podhalańska Szkoła Narciarska (licencja SITN-PZN), wypożyczalnia oraz serwis. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa Podhalańska Grupa GOPR. Na miejscu czynna jest wypożyczalnia nart, gogli i rękawic, a także sanek czy jabłuszek.

 

Wyciąg Beskid mapaWyciąg SpytkowiceWyciag spytkowice1Wyciąg Spytkowice2Wyciąg Spytkowice3Wyciąg Spytkowice4 

 

 

******************************************************************

 

Wyciąg narciarski Orawka

 

Wyciąg narciarski orczykowy, położony w malowniczej, górzystej części polskiej Orawy na trasie Rabka - Chyżne, w odległości ok. 8 km z Podsarnia. Trasa jest regularnie ratrakowana, posiada system sztucznego naśnieżania i oświetlenie stoku. Dodatkowo do dyspozycji narciarzy, wypożyczalnia sprzętu i opieka instruktorów. Parking przy dolnej stacji wyciągu. Wyciąg o długości 450m, dwie trasy zjazdowe o długości 450m i 550m. Bardzo szeroka trasa, idealna dla początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz na rodzinne wyprawy narciarskie. Dodatkowo przy dolnej stacji wyciąg dla małych dzieci i stawiających pierwsze kroki na nartach narciarzy. Wyciąg otwierany codziennie od godziny 9.00 rano, a zamykany w późnych godzinach nocnych.  Dodatkowo, przy dobrej widoczności, ze stacji górnej roztacza się teraz piękny widok na Tatry oraz Babią Górę.

Wyciąg Orawka     Wyciąg Orawka 1

   

*****************************************************************

 

Kasprowy Wierch 

 

 

KasprowyKasprowy 1Kasprowy 2Kasprowy3Kasprowy4Kasprowy5

 

 *****************************************************************

 

Słowacja - Vitanova

 

 

VitanovaskiVitanovaski2VitanovaSKI1Vitanova SKI

 

*****************************************************************

 

Słowacja - Jasna Chopok 

 

 

Chopok górna stacjaDSC 1501

Jasna Chopok      Chopok